Руйнуємо міфи: чому ЄС - це не "гейропа", що загрожує Україні

August 11, 2021
Одним з найпоширеніших антиєвропейьких дезіфнормційних меседжів є те, що ЄС - це "гейропа", що загрожує Україні. Читайте, чому це не так.
article-photo

Одні з найбільш агресивних меседжів антиєвропейської дезінформації cпрямовані на дискредитацію європейських цінностей. Вже класичною жертвою такої агресії є європейські секс-меншини, образ яких експлуатується для формування наративу про сумнозвісну бездуховну “гейропу.” Автори подібних меседжів не соромляться не лише демонізувати дану тему, а й робити на її основі безпідставні узагальнення про Європу в цілому. Їхня мета — викликати в українців цілий спектр негативних емоцій, від відрази до страху.

Давайте з’ясуємо, чому розмови про “гомосексуальну загрозу” зі сторони Заходу — це вигадка, якої не варто боятися.

По-перше, звернімося до базових досліджень на тему сексуальної орієнтації. З них випливає, що кількість геїв та лесбійок у світі — не лише в ЄС — становить 2,5% та 0,5%, відповідно. Відтак, підстав казати про те, що гомосексуальність є “титульною орієнтацією” чи ознакою ЄС (чи будь-якого іншого куточка світу), немає. Більше того, в окремих країнах ЄС одностатеві шлюби дозволені вже близько двох десятиліть, але кількість представників ЛГБТ з тих пір у цих країнах з тих пір не зросла.

По-друге, одностатеві шлюби дозволені не у всіх країнах ЄС, а лише в 13 з 27 - тобто, менше, ніж у половині. При цьому можна спостерігати доволі чіткий розподіл між Західною (більш ліберальною) та Східною (більш консервативною) Європою. Крім того, навіть такі важковаговики, як Італія та Греція не дозволяють одностатевим парам вступати в шлюб, що, вочевидь, пов’язно із сильними християнськими настроями в цих країнах. Усе це яскраво демонструє, що і в самому ЄС є кілька таборів країн з різним ставленням до даної проблематики, а відтак робити ЄС синонімом пропаганди гомосексуалізму недоречно.

По-третє, погляньмо на статистику одностатевих шлюбів у тих європейських країнах, де вони довзолені. У Франції відсоток таких шлюбів, укладених за перші п’ять років після їх легалізації склав лише 3,5%. У Бельгії, де одностатеві шлюби були визнані ще у 2003, частка таких шлюбів станом на 2014 рік складала 3,2%. Погодьтеся, як би того не хотіли автори пропагандистських меседжів, подібна картина не тягне на захоплення геями умів європейців.

Як кажуть, статистика - річ вперта. Наукові дослідження та дані реєстрації цивільного стану в країнах ЄС демонструють, що навіть в тих країнах, де одностатеві шлюби дозволені, кількість представників ЛГБТ не є більшою за середні показники.

Відтак, використання теми гомосексуальності в цілях ворожих наративів є, по-перше, цинічним перебільшенням, а по-друге - відвертим наклепом щодо особистих якостей представників ЛГБТ-спільноти.

Даний матеріал був підготовлений для “Євробібліотеки” - онлайн-ресурсу, де регулярно публікуються матеріали-пояснення щодо різних аспектів євроінтеграції України. Проєкт втілюється за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.

Підписатися на регулярну розсилку з новими матеріалами, що публікуються на «Євробібліотеці», можна за посиланням

МАКСИМ ПАНЧЕНКО
Аналітик і журналіст UkraineWorld та ГО «Інтерньюз-Україна»

Related articles

InfoWatch
February 3, 2021

The Trojan Vaccine: How Russia Uses COVID-19 Vaccine In Its Information War

Since Russia announced the conclusion of developing Sputnik V, it has been trying to impose it over Ukraine relying on pro-Russian politicians, media in Ukraine.
PODCAST
September 29, 2020

Ep. 34 - Could Ukraine Move Away From The West? Some People Want It To

Anti-Western propaganda is growing in the Ukrainian information space. It is fuelled by pro-Russian politicians and media, some popular bloggers and oligarchs-aligned...